PRAVO NA PRISTUP INFORMACIJAMA

Zakonom o pravu na pristup informacijama propisuje se način i postupak prava na pristup informacijama. Pravo na pristup informacijama ostvaruje se putem dostavljanja zahtjeva za ostvarivanje prava na pristup informacijama.

Zahtjev se podnosi:

- pisanim putem na adresu: Osnovna škola Selca, Šetalište Rajka Štambuka 2, 21245 Selca
- putem elektroničke pošte na sljedeću adresu:  os-selca@st.t-com.hr
- telefonom na sljedeći broj: 021/622-055
- usmenim putem: osobnim donošenjem u tajništvo Škole svakog radnog dana od 8 do 13 sati.

Za podnošenje zahtjeva potrebno je ispuniti Obrazac zahtjeva za pristup informacijama  (naveden niže u prilogu).
Podnositelj zahtjeva nije obvezan navesti razloge zbog kojih traži pristup informacijama.

Ako podnositelj zahtjeva smatra da informacija pružena na temelju zahtjeva nije točna ili potpuna, može zahtijevati njen ispravakm odnosno dopunu u roku od 15 dana od dana dobivanja informacije. Zahtjev za dopunu ili ispravak informacije podnosi se na isti način kao i zahtjev za pristup informacijama, a potrebno je ispuniti Obrazac zahtjeva za dopunu ili ispravak informacije ( Obrazac 3 naveden u prilogu niže).

Korisnici prava na pristup informacijama oslobođeni su plaćanja upravnih pristojbi. Sukladno članku 19. Zakona o pravu na pristup informacijama, Škola ima pravo na naknadu stvarnih materijalnih troškova od podnositelja zahtjeva u svezi s pružanjem i dostavom tražene informacije.

Odgovor na pisani ili usmeni zahtjev za pravo na pristup informacijama Škola će proslijediti u zakonskom roku od 15 dana od dana podnošenja urednog zahtjeva. Rokovi za ostvarivanje prava na pristup informaciji mogu se produžiti za 15 dana, računajući od dana kad je tijelo javne vlasti trebalo odlučiti o zahtjevu za pristup informaciji.

Službenica za informiranje: Dragana Trutanić, tajnica
Kontakt službenice za informiranje: dragana.trutanic@skole.hr

« Veljača 2020 »