Dan sjećanja na žrtvu Vukovara- 18.11.

I ove se godine u našoj školi obilježio 18. studenog, dan kada sva buka na trenutak utihne, kada su srca tužnija no inače, a ponos veći nego ikad. Šestaši su, zajedno s profesoricom Hrvatskog jezika – Ivanom Bačić, obilježili Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata prikladnim plakatom i paljenjem svijeća u atriju naše škole. Bijelom bojom obilježili su slobodu u kojoj danas uživamo, a stihovima Hrvoja Hegedušića “ Stoji grad” podsjetili svih na snagu i hrabrost našeg naroda.

„Stoji grad…
Pod kišom čelika, ognja i smrti
Gdje paklena sila svoj zadnji ples vrti
Stoji grad

Vječan k’o narod, ponosno stoji
I posljednje dane dušmanu broji
Vukovar

Iz majčinog krika sloboda se rađa
I uskoro bijela zaplovit će lađa do sunca

Iz krvi i bola niknut’ će cvijeće 
I nikada narod zaboravit’ neće
Vukovar!“

Pročitajte još

Izložba likovnih radova

Izložba likovnih radova

U utorak 09.06. U našoj galeriji u Domu kulture otvorena je završna izložba likovnih radova učenika OŠ Selca. Uvodnim govorom učiteljice likovne kulture Ane Košecky, izložbu su otvorile učenice Emili Trutanić 6. r. i Barbara Bošković 4. r.U fotogaleriji pogledajte...

KNJIŽEVNA VEČER U ČAST DRAGOJ NEVI

KNJIŽEVNA VEČER U ČAST DRAGOJ NEVI

Izložbeni salon u Selcima 15. svibnja bio je ispunjen do posljednjeg mjesta. Razlog tome je književna večer posvećena spisateljici i bivšoj profesorici naše škole Nevi Kežić. Baš na njezin 78. rođendan i na sami Dan naše škole u suradnji s „Općinskom knjižnicom...

Skip to content