Izvanučionička nastava u Bolu

Autor: Dragana Trutanić, 13. 2. 2023.

U četvrtak (9. veljače 2023.) učenici sedmih i osmih razreda Osnovne škole Bol, Osnovne škole Selca i Osnovne škole Pučišća te učenici prvog i drugog razreda Srednje škole Bol sudjelovali su u izvanučioničkoj nastavi u Bolu.

Učenici su imali priliku upoznati se s kulturno-povijesnim znamenitostima Bola pod stručnim vodstvom gdina. Zorana Kojdića, ovlaštenog vodiča i poznavatelja bolske i bračke kulturno-povijesne baštine. Naučili su nešto o prvim stanovnicima i kućama u Bolu, dominikanskom samostanu, bunarima i kanalima te čuli legendu o poznatoj Kući u kući. Potom su se zaputili u Galeriju umjetnina Branislav Dešković gdje su uz pratnju kustosa Tina Vukovića imali priliku upoznati život i djela bračkog umjetnika kao i pogledati Izložbu u nastajanju #BOL100 posvećenu stotoj godišnjici turizma u Bolu.

Svoju izvanučioničku nastavu učenici su dovršili gledanjem predstave Sinjskog pučkog kazališta Nedostajem sama sebi čija je izvedba nastala uz potporu Ravnateljstva policije i partnerstvo Policijske uprave i Županije splitsko-dalmatinske. Predstava je pratila dinamičnu priču mlade djevojke iz manjeg dalmatinskog mjesta koja se susreće s roditeljima, prijateljima, izazovima, rizicima i ovisnostima.

Ovim putem se zahvaljujemo gospodinu Kojdiću, gospodinu Vukoviću, glumcima Sinjskog pučkog kazališta, policijskom službeniku Odsjeka za prevenciju PU Splitsko-dalmatinske županije Anti Radoji, Centru za kulturu Bol te Općini bol, koja je financirala troškove izvedbe, uz čiju smo pomoć omogućili bračkim učenicima da zajedno provedu ugodno i edukativno sunčano poslijepodne.

Jelena Grozdanić, mag. paed. et mag.educ.philol.ital