Kutak za roditelje

Najveći čovjek uvijek ostaje dijete.

Goethe

Čovjek postaje najbliži sebi kada postigne onakvu ozbiljnost koju ima dijete dok se igra.

Heraklit

Očuvaj me od mudrosti koja ne plače, filozofije koja se ne smije, i veličine koja se ne klanja pred djecom.

Kahlil Gibran

Majka je odgojni sustav u jednoj riječi.

Napoleon

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen, i da se zna svom snagom zauzeti za što želi.

P.Coelho

Ne brini se ako te djeca ne slušaju, brini se ako te uvijek gledaju.

R. Fulghum

Svi ideali svijeta ne vrijede suze jednog djeteta.

F. Dostojevski

Ništa značajnije ne može učiniti otac za svoju djecu, nego da voli njihovu majku.

J.J.Russoau

Djeca su ogledalo roditelja.

Kineska poslovica

Život je plamen koji uvijek gori, ali se zapali svaki put nanovo kad se dijete rodi.  B. Shaw

Sva neodgovorna ponašanja koja roditelji biraju dok odrastaju su pokušaj da povrate kontrolu nad svojim životom.

W. Glasser

Djeca vas ne čine roditeljem kao što vas klavir ne čini pijanistom.

M. Levine

Djeca, to su naši sutrašnji suci.

Maksim Gorki

Sretno dijete često ima šminkom iscrtane usne po čelu i obrazima.

Imaju ga potrebu iz čista mira poljubiti mama, tetka, susjeda ili mamina prijateljica.

Sretno dijete, skoro na svakom svom crtežu naslika sunce koje se smije. Iz dimnjaka na nacrtanoj kući uvijek izlaze oblačići dima da obitelj bude topla.

Nakon izlaska, vraća se kući sa barem flekom ili dvije, sa zmazanim ručicama od zemlje ili sladoleda i s jesenskim lišćem i vlatima trave u kosi.

Ponekad se malu, sretnu mazu može sresti u gradu s majicom punom malih srca, hlačicama na šarene kockice, barem 5-6 špangica i rozom ogrlicom od plastičnih perli. Naravno i sa sunčanim naočalama u obliku bijele mačkice.

Mama zna da je njezinoj princezi, modni izražaj danas jako važan pa neka si bude ponosna u onome što je njoj najljepše.

Sretno dijete ima ponekad iznenadni napad grljenja.

Pa grli mamu i tatu, svoga medu, lutkicu koja je upravo zaspala i prijatelja iz vrtića. Ponekad i netko, do sada nepoznat, zna dobiti iznenadni zagrljaj ni kriv ni dužan.

Ali sretno dijete se prepoznaje najviše po tome, što jasno i glasno, bez straha, može reći "Ja mislim da...", "Još jedanput...", "Neću to, to se meni ne sviđa" i "Tata, brzo dođi kući da ti pokažem što sam ti danas napravio i da igramo nogomet."

Slobodno dijete je sretno dijete.

Vesna Ferluga Antić - KAKO IZGLEDA SRETNO DIJETE

"Knjiga nije hrana, ali je poslastica."

Tin Ujević

« Lipanj 2017 »