XIX. Nazorovi dani

Autor: Antonia Radeljak, 6. 4. 2014.

Pozivaju se svi učenici osnovnih škola u Republici Hrvatskoj da se odazovu pozivu na 9. literarni natječaj "Nazor i mi". U spomen na slavnu spisateljicu Ivanu Brlić Mažuranić tema ovogodišnjih Nazorovih dana je „Hrvatska bajka“. U povodu održavanja "XIX. Nazorovih dana“ Osnovna škola Vladimira Nazora iz Postira i Nacionalni odbor „Nazorovi dani“ - Zagreb, u suradnji s Ministarstvom znanosti, obrazovanja i sporta i Agencijom za odgoj i obrazovanje, organiziraju 9. literarni natječaj „Nazor i mi“. U 2014. godini navršava se 140 godina od rođenja književnice i spisateljice za djecu Ivane Brlić-Mažuranić koja pripada društvu najvećih pisaca bajki. Bajke je vrlo uspješno pisao i Vladimir Nazor. U spomen na slavnu spisateljicu tema ovogodišnjih Nazorovih dana je „Hrvatska bajka“. Temi je prilagođen i literarni natječaj za učenike.

Uvjeti natječaja

U natječaju mogu sudjelovati učenici osnovnih škola (predmetne nastave) u Republici Hrvatskoj, čije škole dostave svoje radove do 25. travnja 2014. na adresu:

AGENCIJA ZA ODGOJ I OBRAZOVANJE PODRUŽNICA SPLIT

Tolstojeva 32

21000 Split

ZA LITERARNI NATJEČAJ „NAZOR I MI“.

U ovoj godini navršava se 140 godina od rođenja književnice i spisateljice za djecu Ivane Brlić-Mažuranić koja pripada društvu najvećih pisaca bajki (hrvatski Andersen). Bajke je vrlo uspješno pisao i Vladimir Nazor. U spomen na slavnu spisateljicu tema ovogodišnjih Nazorovih dana je „Hrvatska bajka“. Temi je prilagođen i literarni natječaj za učenike. Pozivaju se svi učenici osnovnih škola u Republici Hrvatskoj da se odzovu pozivu na natječaj na temu: "Napiši bajku". Opseg učeničkoga literarnog rada u formi bajke ograničava se na 3000 znakova. Škola dostavlja rad na gore navedenu adresu u četiri (4) primjerka, u tiskanom obliku. Uz svaki literarni rad, na posebnom listu papira, potrebno je navesti: ime i prezime učenika razred naslov rada– bajke naziv i adresu škole ime i prezime učitelja/nastavnika (broj mobitela/tel.) adresu elektroničke pošte škole. Svaki literarni rad treba biti ovjeren pečatom škole koju učenik pohađa. Pored hrvatskoga standardnog jezika literarni rad može biti pisan svim hrvatskim dijalektima i izričajima. Povjerenstvo za odabir najuspješnijih radova proglasit će pobjednike u kategorijama za I., II. i III. mjesto. Autori najuspješnijih bajki i njihovi mentori bit će javno predstavljeni na završnoj večeri XIX. Prosvjetno-kulturne manifestacije „Nazorovi dani 2014.“, u subotu, 24. svibnja 2014. godine u Postirima na otoku Braču. Nagrađenim učenicima i njihovim mentorima uručit će se prigodno priznanje – diploma „Vladimir Nazor“.

Napomena: Rezultate prosudbe Povjerenstvo će dostaviti Organizacijskom odboru „Nazorovi dani“ u Postirima do 9. svibnja 2014. godine.

Više o „Nazorovim danima“ možete saznati na stranicama škole: www.nazor-postira.hr

Priloženi dokumenti:
Nazorovi_dani.doc (33.00 KB)